Filtruj według
Cena
Producenci
więcej... mniej
Rozmiar
Filtruj

Kolano

Prawdziwy sportowy stabilizator na kolano różni się od typowej ortezy - jest przystosowany do ochrony kolana nawet podczas najcięższych treningów. Wybierając usztywniacz na kolano należy sugerować się przede wszystkim najwyższą jakością wykonania. Pamiętajmy, że w dalszym ciągu jest to produkt medyczny, który ma zapewnić 100% protekcję naszego stawu kolanowego. Właśnie dlatego warto wybrać ten najlepszy, a skoro o najlepszym mowa przedstawiamy stabilizator firmy Rehband.

Sportowy stabilizator na kolano

Jeśli regularnie uprawiasz sport, to wiesz, że kontuzje prędzej czy później są nieuniknione. I jedną z najbardziej narażonych na to są kolana. Z tego powodu wiele aktywnie trenujących osób stosuje miękki usztywniacz na kolana, który stabilizuje stawy, a także zmniejsza obciążenie, które jest wywierane podczas ćwiczeń.

Wybierając stabilizator na kolano sportowy, musisz zwrócić uwagę na to, czy jest to produkt medyczny, który został dokładnie przebadany i, co najważniejsze, czy jest bezpieczny w stosowaniu. Radzimy też skonsultować wcześniej z lekarzem czy fizjoterapeutą jego noszenie. Jest to konieczne zwłaszcza wtedy, gdy orteza na kolano sportowa jest zakładana w celach rehabilitacyjnych.

Miękki stabilizator na kolano – kiedy stosować?

Jak już sygnalizowaliśmy, stabilizator na kolano jest zwykle rekomendowanym rozwiązaniem w przypadku leczenia kontuzji. Ale może on być także noszony profilaktycznie, wtedy, gdy podczas treningów wywierasz duży nacisk na stawy, chcesz je odciążyć. W praktyce, ściągacze na kolano są często stosowane przez biegaczy, czy osoby trenujące podnoszenie ciężarów.

Stabilizatory mogą być też ulgą dla tych, którzy odczuwają nieokreślone bóle stawów. Dzięki temu, że delikatnie uciskają skórę, zmniejszają obrzęki. Chociaż, tak jak już podkreślaliśmy, jeśli podejrzewasz poważniejszy uraz, konieczna będzie najpierw konsultacja ze specjalistą.

Jak dobrać stabilizator na kolano?

Zastanawiasz się, jaki stabilizator na kolano wybrać? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek.

Jak wspominaliśmy wcześniej, usztywniacz na kolano powinien być wyrobem medycznym. Ważne jest, aby materiał, z którego został wykonany, zapewniał optymalną wentylację, nie podrażniał skóry, a także zapobiegał obtarciom (jest to możliwe m.in. dzięki temu, że często ściągacze na kolano są produkowane w technologii bezszwowej).

Stabilizator na kolano do ćwiczeń musi być rozciągliwy, aby z jednej strony usztywniać staw, a z drugiej nie utrudniać wykonywania ćwiczeń, czy ograniczać przepływ krwi. Ponadto ściągacze na kolano często zakładane są przez łydkę, materiał musi być na tyle elastyczny, aby było to możliwe.

Takie cechy, parametry powinien mieć każdy stabilizator miękki na kolano. A jak dobrać go do indywidualnego zapotrzebowania? Jeśli ściągacz stosujesz ze względu na przebytą kontuzję, bierze się pod uwagę rodzaj i wielkość urazu, wtedy najlepiej skonsultować się ze specjalistą. Bez względu na to, z jakiego powodu decydujesz się na stabilizator sportowy na kolano, trzeba jeszcze dobrze wybrać jego rozmiar, tak, aby idealnie dopasować go do ciała. Każdorazowo sprawdzaj więc tabelę rozmiarów producenta.

Stabilizator na kolano Rehband

W naszym sklepie sportowym oferujemy ściągacze na kolana specjalistycznej marki Rehband, które znajdują się w przedziale cenowym między 120 zł a 140 zł. Charakteryzują się anatomicznym kształtem, zapewniającym wysoki komfort noszenia, a także materiałem, który jest elastyczny i ogrzewający. Odciążają kolana, zwłaszcza podczas przysiadów i nie ograniczają mobilności nóg, czy przyrostu mięśni.