Filtrowanie

Marka

Cena

105,00 zł - 120,00 zł

Dostępne

Łokieć

Ciało sportowca często narażone jest na urazy i kontuzje, dlatego osoby aktywne powszechnie korzystają z różnego rodzaju pomocy rehabilitacyjnych, np. stabilizatorów. Oprócz kolan i nadgarstków, częścią ciała, która ulega uszkodzeniom dość często, jest łokieć. Do tego typu kontuzji powstały stabilizatory łokcia, wykorzystywane przez sportowców w celu zmniejszenia bólu oraz szybszego powrotu do zdrowia.

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Stabilizator na łokieć

Przeciążenia, zwichnięcia, stłuczenia – na to między innymi narażone są… łokcie. Jednocześnie, przez swoją skomplikowaną budowę, staw łokciowy jest jednym z najtrudniejszych w leczeniu.

Dlatego osoby, które ze względu na uprawiany sport, czy wykonywaną pracę są narażone na urazy i kontuzje, powinny nosić stabilizator łokcia.

Co daje usztywniacz na łokieć? Jego głównym zadaniem jest utrzymanie stawu w odpowiedniej pozycji, co zmniejsza ból oraz zapobiega dalszemu pogłębianiu się urazu. Ponadto dobrze dobrany stabilizator poprawia krążenie krwi oraz ogrzewa staw, umożliwiając szybszą regenerację.

Kiedy nosić stabilizator łokcia?

Zastanawiasz się, czy jest Ci potrzebny usztywniacz łokcia? Pierwszym wskazaniem do jego stosowania są urazy i kontuzje. Wtedy najczęściej jego noszenie jest rekomendowane przez ortopedę czy fizjoterapeutę. Ale oprócz tego stabilizatory na łokieć są wykorzystywane profilaktycznie, głównie przez sportowców, którzy narażeni są na złamania, zwichnięcia stawów, czy zerwanie ścięgna.

Klasycznym przykładem jest tzw. łokieć tenisisty, czyli zespół bólowy będący wynikiem przeciążenia. Na ból w tym obrębie mogą cierpieć też osoby aktywnie trenujące squasha, czy uprawiające trening siłowy.

Jak wybrać stabilizator stawu łokciowego? Stabilizator łokcia – siłownia

Usztywniacz łokcia, aby był skuteczny i dobrze spełniał swoje zadanie, musi być dobrze dopasowany pod kątem rozmiaru. Jak sprawdzić, który będzie odpowiedni dla Ciebie? Zegnij łokieć o ok. 30 stopni, po czym zmierz jego obwód i porównaj wyniki z tabelą wymiarów producenta.

Stabilizatory łokcia z jednej strony muszą zapewnić utrzymanie prawidłowej pozycji stawów, dobrze przylegać, ale z drugiej strony muszą być na tyle elastyczne, aby umożliwiać uprawianie wybranej aktywności.

Materiał, z którego wykonany jest usztywniacz, nie może podrażniać skóry, nadmiernie uciskać jej, utrudniając przepływ krwi. Musi też zapewniać dostęp powietrza oraz odprowadzać wilgoć na zewnątrz. Dlatego rekomenduje się stabilizatory z neoprenu, który charakteryzuje się dużą elastycznością, kompresyjnością i jednocześnie jest bardzo wytrzymały.

Ze względu na to, że stabilizator łokcia może być noszony nawet przez kilka godzin w czasie, gdy ćwiczysz, powinien być też odporny na wielokrotne czyszczenie, pranie, nie tracić pod jego wpływem swojej formy.

Stabilizator łokcia Rehband w sklepie wrestling.com.pl

Od lat jednymi z najchętniej wybieranych produktów na rynku są usztywniacze na łokcie Rehband. Marka ta specjalizuje się w produkcji stabilizatorów spełniających wszystkie warunki wyrobów medycznych. Co więcej, podczas ich projektowania, specjaliści z Rehband konsultują się z lekarzami oraz sportowcami, aby jak najlepiej dopasować produkt do potrzeb użytkowników.

Dzięki temu stabilizator łokcia Rehband wspomaga leczenie kontuzji, a także działa profilaktycznie. I możesz zamówić go w naszym sklepie internetowym wrestling.com.pl – dostępny jest w różnych rozmiarach i kolorach, a jego koszt wynosi od 99 zł do 109 zł.