Filtruj według

Cena
Producenci
więcej... mniej
Filtruj

Manekiny zapaśnicze

Manekiny zapaśnicze to sprzęt, którego nie może zabraknąć na sali gimnastycznej lub treningowej. Manekiny zapaśnicze wykonywane są ze skóry naturalnej lub syntetycznej, są jedno bądź dwunożne. Dzięki manekinom do zapasów poprawiamy siłę, technikę. Produkowane są dla każdej z grup wiekowych; lekkie i niskie dla najmłodszych oraz wysokie i ciężkie dla seniorów. Manekin zapaśniczy ma ogromny udział w szkoleniu młodzieży, to dzięki niemu trener może pokazywać i uczyć odpowiedniej techniki młodych zapaśników.

Manekin zapaśniczy

Manekin bokserski to podstawowy sprzęt znajdujący się na każdej sali treningowej, na której swoje umiejętności doskonalą zapaśnicy i zapaśniczki. Jak najlepiej odwzorowuje ludzką sylwetkę, umożliwiając naukę, doskonalenie chwytów zapaśniczych, a także rozwijanie wydolności. Manekiny treningowe do zapasów pozwalają na naukę takich chwytów jak:

  • rzut przez biodro;
  • rzut skrętowy;
  • rzut suplesowy;
  • wózek.

Są niezwykle przydatne podczas nauki dla początkujących, a także treningów dla dzieci i młodzieży. Sprawdzą się także wtedy, gdy zawodnik uczy się nowych technik walki i występuje większe ryzyko wystąpienia kontuzji/urazów u partnerów. A jak wybrać manekin do zapasów, aby jak najlepiej spełniał swoją rolę?

Jak wybrać manekina do zapasów?

Manekiny treningowe wykonywane są ze skóry syntetycznej lub naturalnej. Bez względu na rodzaj materiału, ważne jest, aby pokrycie było zabezpieczone przed ścieraniem, rozdarciem. Najczęściej manekin bokserski, zapaśniczy, posiada podwójne szwy, które zwiększają jego trwałość. Natomiast jego środek wypełniający wykorzystywany jest granulat, który zapewnia odpowiednią wagę oraz stabilność.

A skoro o wadze mowa, to musisz wiedzieć, że wybierając manekiny zapaśnicze należy kierować się przede wszystkim ich wzrostem oraz wagą, dopasowując je do swojej kategorii. Dla dzieci przeznaczone są manekiny od 120 cm do 150 cm. Ich waga może wynosić: 16 kg (120 cm), 19 kg (130 cm); 21 kg (140 cm); 30 kg (150 cm). Trzeba jednak zaznaczyć, że dla wybranego wzrostu manekina dostępne są różne przedziały wagowe, można je więc swobodnie dobrać do swoich potrzeb.

Oprócz tego dostępny jest m.in.

  • manekin zapaśniczy 50 kg;
  • manekin zapaśniczy 80 kg.

Ostatnią rzeczą, na jaką należałoby zwrócić uwagę, jest to, czy wolisz zakup manekina jedno-, czy dwunożnego.

Ile kosztują manekiny treningowe?

Ceny manekinów treningowych rozpoczynają się od 1 300 zł, a dochodzą do prawie 3 000 zł. Od czego uzależniony będzie ostateczny koszt? Przede wszystkim od wzrostu oraz wagi manekina. W naszym sklepie internetowym oferujemy manekiny na zamówienie, a czas realizacji wynosi od trzech do sześciu tygodni.

Ponadto, w ramach dbałości o najwyższą jakość naszych akcesoriów zapaśniczych, sprzedajemy wyłącznie manekiny skórzane, które charakteryzują się dużą wytrzymałością, trwałością. To sprzęt, który posłuży Ci przez lata.