Filtruj według

Cena
Producenci
więcej... mniej
Rozmiar
więcej... mniej
Filtruj

Buty siatkarskie

Buty do siatkówki

Jak wybrać buty do siatkówki, aby służyły ci jak najdłużej i niezawodnie wspierały twoje ruchy podczas licznych treningów? Postaw na profesjonalne modele butów siatkarskich stworzone po to, by spełniać wszystkie oczekiwania zawodników tego wymagającego sportu.

Od butów siatkarskich wymaga się wsparcia i stabilizacji podczas szybkich biegów, zwrotów czy wyskoków. Buty do siatkówki wyróżniają się przede wszystkim podeszwą, która spełnia kluczowe funkcje - głównym jej zadaniem to przyczepność, powinna zapobiegać niekontrolowanym poślizgom. Niezwykła grubość niweluje wstrząsy, dzięki czemu amortyzacja stoi na najwyższym poziomie, chroniąc przy tym stawy skokowe oraz kolanowe. Opisując but siatkarski, można by napisać cały obszerny artykuł. W Jarex-Wrestling | wrestling.com.pl znajdziesz najlepsze modele butów do siatkówki. Nasze obszerne, dokładne i rzeczowe opisy powinny Ci pomóc w dobrze odpowiedniego modelu. Buty do siatkówki

Trenujesz siatkówkę? To pewnie już wiesz o tym, że najważniejszym elementem stroju są buty do siatki i to im należy poświęcić najwięcej uwagi podczas zakupu. Nie mogą to być uniwersalne buty sportowe, czy nawet buty do biegania. Dlaczego? Buty na siatkówkę muszą być dopasowane do szybkiego poruszania się, z jednej strony zapewniać dobrą przyczepność, a z drugiej zwinność. Ze względu na dużą ilość wyskoków, muszą też spełniać funkcję amortyzacyjną. Sprawdź, jak wybrać buty siatkarskie.

Jak wybrać buty siatkarskie?

Pierwszą rzeczą, na którą chcielibyśmy zwrócić uwagę, jest waga obuwia i od razu przedstawiamy optymalne wartości:

  • buty siatkarskie damskie – ich waga powinna wynosić od ok. 260 g do 310 g;
  • buty siatkarskie męskie – ich waga powinna wynosić od ok. 320 g do 420 g.


Nie zaleca się zakupu cięższego obuwia, ponieważ, chociaż różnice czasami zdają się być minimalne, to podczas intensywnych treningów oraz meczów, gdy co chwilę należy wykonywać wyskoki, zaczyna nabierać to na znaczeniu.

Kolejną kwestią, o której właściwie już wspominaliśmy, jest amortyzacja, która minimalizuje nacisk na stopę podczas lądowania po wyskoku i tym samym zmniejsza ryzyko kontuzji.

Tutaj warto wspomnieć o jeszcze jednej zależności. Im waga zawodnika jest większa, tym większa powinna być amortyzacja, ponieważ zwiększa się przeciążenie. To sprawia, że konieczny może okazać się zakup nieco cięższych butów, aczkolwiek, w porównaniu do wagi zawodnika, nie będzie to utrudniać gry.

Oprócz tych dwóch czynników należy uwzględnić jeszcze jeden – stabilizację, która, tak jak amortyzacja, minimalizuje ryzyko kontuzji. Buty siatkarskie, ze względu na konieczność zachowania szybkości, mobilności, posiadają niską cholewkę. A żeby mimo wszystko usztywnić kostkę, powinny posiadać usztywniony zapiętek. W ciekawe rozwiązanie wyposażone są buty do siatkówki Asics, w których zastosowano pasy ściągające, dzięki czemu całe śródstopie jest dobrze ustabilizowane.

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę? Dobrą przyczepność podeszwy do podłoża, która ułatwia hamowanie podczas licznych podbiegów, a także to, czy cholewka jest wyposażona w technologię umożliwiającą odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Odpowiednia wentylacja jest ważna nie tylko ze względu na sam komfort gry, ale także jej bezpieczeństwo – sucha stopa to większa stabilność.

I tak jak w przypadku każdego obuwia, ważne jest dobre dopasowanie rozmiaru.

Buty siatkarskie Asics i Nike - gdzie kupić?

Zarówno wśród amatorów, jak i profesjonalnych zawodników, popularnością cieszą się:

  • buty siatkarskie Asics;
  • buty do siatkówki Nike.


Te dwie marki wyspecjalizowały się w produkcji obuwia do siatkówki, oferując wiele modeli w zróżnicowanych cenach. Do najchętniej kupowanych należą m.in. buty do siatkówki męskie Nike Hyperspeed Court, Nike Air Zoom, czy Asics GEL-BEYOND. To profesjonalne obuwie do siatki, którego nie kupisz w każdym sklepie sportowym. Znajdziesz je natomiast w naszym sklepie internetowym, w którym posiadamy specjalistyczną ofertę dostosowaną do różnych dziedzin sportu. A jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta.