Filtruj według

Cena
Producenci
więcej... mniej
Rozmiar
Filtruj

Nadgarstka

Usztywniacz nadgarstka to jedno z akcesoriów crossfitowych, służące do stabilizacji stawu nadgarstka. U każdej osoby, u której wystąpiły dolegliwości bólowe w obrębie tego stawu, usztywniająca opaska pozwoli na jego stabilizację, dzięki czemu zakres ruchu zostanie nieco ograniczony, ale jednocześnie umożliwi wykonywanie większości ćwiczeń. Opaska na nadgarstek pomoże zmniejszyć dolegliwości bólowe i przyspieszy proces regeneracji uszkodzonego nadgarstka. Co więcej, dobrze dobrany usztywniacz zapewnia również odpowiednie ciepło w obrębie urazu, a to wspomoże proces rehabilitacji.

Stabilizator nadgarstka

Stabilizatory nadgarstka to akcesoria stosowane zarówno profilaktycznie, w sporcie, jak i w celach rehabilitacyjnych. Usztywniacz nadgarstka ma formę elastycznej opaski, która chroni stawy podczas aktywności, poprawia krążenie, a także przyśpiesza leczenie urazów, rehabilitację po kontuzji. Zmniejszenie ruchomości stawu promieniowo-nadgarstkowego minimalizuje uszkodzenia, ogranicza ból i zapewnia odpowiednią ciepłotę ciała, co pozytywnie wpływa na regenerację.

Ze względu na szerokie zastosowanie tego akcesorium, sprawdź, kiedy usztywnienie na nadgarstek jest zalecane.

Stabilizator nadgarstka - kiedy stosować?

Stabilizatory na nadgarstki stosuje się m.in. w przypadku urazów kciuka oraz w obrębie stawu promieniowo-nadgarstkowego, reumatoidalnego zapalenia stawów, zespołu cieśni nadgarstka, czy w trakcie rekonwalescencji po operacji. W takich wypadkach orteza na nadgarstek jest zwykle rekomendowana przez lekarza, fizjoterapeutę czy rehabilitanta, który wskazuje, jaki jej rodzaj będzie odpowiedni w Twoim przypadku.

Usztywnienie nadgarstka to nie tylko sposób na leczenie urazów, ale również działanie profilaktyczne, gdy uprawiasz sport, zwłaszcza o charakterze siłowym. Usztywniając staw, zmusza go do zachowania prawidłowej pozycji, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko kontuzji nadgarstka. Dodatkowo stabilizator na nadgarstek zapobiega przeciążeniom oraz przyśpiesza leczenie uszkodzeń bez konieczności rezygnowania z treningów.

A więc w praktyce, usztywnienie na nadgarstek to sposób zarówno na profilaktykę, jak i rehabilitację. Dlatego zobacz, jak wybrać stabilizator.

Jak wybrać stabilizator nadgarstka sportowy?

Stabilizatory na nadgarstki mogą być sztywne, półsztywne i miękkie. Sztywną ortezę na nadgarstek należy wybrać zgodnie z zaleceniem lekarza specjalisty. Silnie stabilizuje staw, stosuje się ją głównie podczas poważnych urazów (czasami może zastępować gips).

Półsztywny i elastyczny stabilizator nadgarstka ma znacznie szersze wykorzystanie, nosi się go profilaktycznie podczas uprawiania sportu (głównie siłowego) lub w trakcie leczenia łagodnych urazów, kontuzji.

Jak dobrać usztywniacz na nadgarstek? W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jego rozmiar. Zbyt ciasny będzie utrudniać dopływ krwi, co powoduje drętwienie i obrzęki, natomiast za duży nie spełni dobrze swojej podstawowej funkcji stabilizującej stawy.

Jeśli interesuje Cię stabilizator nadgarstka do ćwiczeń, wybierz wersję, która posiada otwartą część dłoniową, która ułatwia chwytanie, np. podczas podnoszenia ciężarów czy podciągania się. Ważne jest, aby usztywniacz był elastyczny i odporny na rozciąganie. Materiał, z którego jest wykonany, musi gwarantować optymalne ogrzewanie, kompresje. W naszym sklepie znajdziesz neoprenowy stabilizator na nadgarstek, który spełnia wszystkie powyższe parametry.

Stabilizator na nadgarstek – siłownia. Gdzie kupić, jakie są ceny?

W naszym specjalistycznym sklepie sportowym kupisz stabilizatory Rehband, firmy, która podczas projektowania swoich produktów współpracuje z ortopedami, sportowcami. Ich cena wynosi 100-120 zł za parę.