Koszt wykonania haftu komputerowego jest uzależniony od ilości uderzeń igły maszyny haftującej. Ilość uderzeń igły określa gęstość ściegu, zużycie nici, czas pracy maszyny. Dla przykładu - haft wielkości 3 cm wymaga ok. 1.000 uderzeń. Przybliżony koszt haftu (+ - 10%) możemy określić na podstawie przedstawionego projektu graficznego. Dokładny koszt można podać po wykonaniu komputerowego programu haftu. Przy wykonaniu haftu nie ma znaczenia ilość wykorzystanych kolorów. Do powyższych kosztów należy dodać jednorazowy koszt wykonania projektu haftu od 100 do 250 zł. Projekt takiego haftu posiada tolerancje zmiany jego wielkości o +-10%, przy większych zmianach należy wykonać nowy projekt.

FOLIA  FLEX

Metoda druku na koszulkach wykorzystująca folię flex i flok. Daje ona efekt cienkiej folii lub "meszku" o bardzo wysokim kryciu kolorów i wyrazistości krawędzi nadruku.  

Metoda ta charakteryzuje się dużą trwałością nadruku i pozwala na wykonywanie pojedynczych egzemplarzy. Nie wymaga poligraficznego przygotowania do druku, co znacznie obniża koszty samego procesu druku. 

Przy małych nakładach jest to najtańsza metoda nadruku. Głównym kosztem jest cena użytej folii, dlatego koszt jest uzależniony od powierzchni samego nadruku. 

Jedynym wymogiem technicznym przy tej metodzie jest przygotowanie projektu w grafice wektorowej (czyli w formacie corela - cdr. lub ilustratora ai.), ponieważ ploter tnący odczytuje tylko taką grafikę. Tą metodą można wykonać nadruki 

w podstawowych kolorach folii dostępnej na rynku.

HAFT

Ta metoda jest zazwyczaj wykorzystywana do większych nakładów ze względu na wysoki koszt przygotowania programu haftującego (ok. +/- 100 zł brutto). Uzyskuje się jednak bardzo elegancki i niepowtarzalny efekt. Wygląd haftu komputerowego nie wymaga specjalnego komentarza. 

Haft komputerowy jest na ogół wykorzystywany do zdobienia materiałów grubszych (koszulki polo, bluzy czy polary) na tych materiałach haft wygląda lepiej ponieważ nie dochodzi w nim do ściągania materiału i nie wymaga podkładania wielu warstw fazeliny, jak jest to niezbędne przy materiałach cienkich, np. w przypadku dzianiny wykorzystywanej do szycia koszulek.