Ręczniki

Nasz sklep proponuje specjalne ręczniki dedykowane zapaśnikom. Ręczniki treningowe dla zapaśników mają wyjątkowy motyw, który spodoba się zapaśnikom, może być z powodzeniem wykorzystywany jako ręcznik treningowy.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Ręcznik – siłownia. Czym charakteryzuje się ręcznik treningowy?

Wybierasz się na siłownię, fitness lub do klubu sportowego? Pamiętaj o akcesoriach, które przydadzą Ci się podczas ćwiczeń, takich jak gumy treningowe, ochraniacze piszczelitorby sportowe czy ręczniki sportowe.

Czym się różni ręcznik dla sportowca od tego, który masz w łazience? Przede wszystkim szybciej schnie, jest lżejszy i zajmuje mniej miejsca w torbie. Można zabrać go ze sobą na salę ćwiczeń i rozłożyć na macie lub na maszynach, aby zachować standardy higieniczne. Ręczniki na siłownię przydadzą się także podczas intensywnych treningów do wytarcia ciała z potu.

Jak wybrać ręcznik do ćwiczeń?

Ręcznik fitness, aby był funkcjonalny, musi z jednej strony cechować się dużą chłonnością (pochłaniać więcej wilgoci, niż sam waży), a z drugiej powinien być szybkoschnący (nawet kilkanaście razy szybciej, niż tradycyjny ręcznik bawełniany). Dlatego zazwyczaj wykonuje się go z mikrofibry, weluru lub z frotte – wszystkie wymienione tkaniny zapewniają te funkcjonalności. Dodatkowo są też lekkie, łatwo je złożyć i przewieźć.

Co jeszcze jest ważne? Należy zwrócić uwagę na to, czy ręcznik treningowy posiada antybakteryjną powłokę, która niweluje nieprzyjemny zapach oraz zapobiega rozmnażaniu się bakterii.

A jaki jest optymalny rozmiar ręcznika? To zależy głównie od tego, jaki sport uprawiasz. Ręcznik dla zapaśnika czy na fitness powinien mieć wymiary 70x140 cm. Wtedy można wygodnie rozłożyć go np. na macie. Jeśli ma on jedynie służyć do wycierania potu, można kupić mniejszy, np. 50x90 cm. W naszym sklepie możesz zamówić tkany, dwustronny ręcznik dla zapaśnika, który dodatkowo posiada ciekawy, sportowy motyw.

I skoro wspomnieliśmy już o aspektach wizualnych, to warto byłoby jeszcze napisać o jednym czynniku, który dla niektórych może być ważny, czyli o kolorze. Tutaj wybór jest zwykle bardzo szeroki, aczkolwiek warto myśleć praktycznie. Białe lub bardzo jasne ręczniki szybko nie będą wyglądać tak atrakcyjnie, jak w dniu zakupu – mogą pozostać na nich plamy od potu, innych zabrudzeń. To, co radzimy, to nieco ciemniejsza kolorystyka. Choć przyjęło się, że ręcznik na siłownię męski jest czarny lub granatowy, to tak naprawdę te odcienie będą równie dobre dla kobiet.

Ile kosztuje ręcznik do ćwiczeń?

Koszt ręczników do ćwiczeń uzależniony jest od ich rozmiaru. Popularny szybkoschnący model, 70x140 cm kosztuje od ok. 40 zł. W naszym sklepie sportowym posiadamy profesjonalne ręczniki zapaśnicze, których cena wynosi 64,95 zł. Czym się różnią od uniwersalnych ręczników sportowych? Są wykonane z wysokiej jakości materiału, który cechuje się wyższą wytrzymałością, stąd ich cena. Dodatkowo są tkane, z motywem wrestlingowym.