Filtruj według

Cena
Producenci
więcej... mniej
Rozmiar
Filtruj

Skarpety zapaśnicze

Skarpety zapaśnicze to produkt z tak zwanej grupy „must have” - po prostu musisz je mieć! Nasze skarpety znane już są na całym świecie zostały wykonane z wygodnej mieszanki, która doskonale dostosowuje się do stopy, nie tracąc przy tym elastyczności nawet po kilku praniach. Skarpety zapaśnicze są nieco grubsze niż zwykłe skarpetki, aby zapewnić Ci dopasowanie do butów. Nasze skarpety zapaśnicze zostały zaprojektowane z myślą o komforcie, stylu, jakości i przystępności cenowej.

Trudno jest mieć te wszystkie cechy w jednym produkcie, ale najwyraźniej zrobiliśmy to co niemożliwe i nam się udało. Dzięki stale powiększającej się gamie wzorów i kolorów skarpet dla mężczyzn, kobiet i młodszych – jesteśmy pewni, że znajdziesz tutaj parę skarpet (lub kilka par), która absolutnie pokochasz.

Skarpety zapaśnicze

Skarpety to obok butów i kostiumów, podstawowy strój do zapasów. I choć mogłoby się wydawać, że ich wybór nie powinien być trudny, trzeba wiedzieć o kilku rzeczach.


Pierwszą, najważniejszą kwestią jest to, aby zarówno podczas treningów, jak i zawodów, nie stosować „zwykłych” skarpet, które mogłyby obcierać skórę, zsuwać się lub być zbyt krótkie (niedopuszczalne są tzw. stopki).


Skarpety zapaśnicze wykonuje się bawełny, która jest materiałem przyjaznym dla skóry – nie podrażnia, jest miękka, a przy okazji zapewnia bardzo dobrą przepuszczalność powietrza. To, w połączeniu z odpowiednio dobranym obuwiem do zapasów sprawia, że stopa pozostaje sucha.


Jednocześnie skarpety muszą być elastyczne, aby jak najlepiej dopasowywać się do kształtu stopy. Dlatego, oprócz bawełny, stosuje się dodatek takich materiałów jak elastan oraz poliamid. Dzięki nim skarpety są nie tylko sprężyste, ale także trwalsze.


Co jeszcze jest ważne, gdy kupujesz skarpety zapaśnicze? Aby posiadały anatomiczny kształt – występuje rozróżnienie na prawą i lewą stopę. Ponadto muszą być wyższe, sięgać powyżej kostki, a także nie zsuwać się. A czy skarpety zapaśnicze mogą być modne? Czemu nie! W naszym sklepie posiadamy skarpety w różnych kolorach (nie brakuje też wersji różowej), a także z ciekawymi wzorami.

Jak dopasować rozmiar skarpet do zapasów?

Skarpety zapaśnicze powinny być dobrze dopasowane do stopy, oraz, tym samym, do obuwia do zapasów. Dzięki temu, że są elastyczne, poszczególne wersje kieruje się do kilku rozmiarów, aczkolwiek rozpiętość w tym wypadku nie jest tak duża, jak w przypadku skarpet na co dzień.


Popularne rozmiary dla dzieci to 27-29, 30-32, 33-35. Kobiety oraz nastolatkowie zwykle wybierają skarpety zapaśnicze w rozmiarze 36-38 lub 39-41, natomiast do mężczyzn kierowane są modele 42-43, 44-46.
Jednak w praktyce skarpety zapaśnicze to modele unisex, a więc podział na męskie i damskie jest umowny.

Gdzie kupić skarpety zapaśnicze?

Skarpety zapaśnicze, podobnie jak trykoty zapaśnicze, najlepiej zamówić w specjalistycznym sklepie sportowym – wtedy będziesz mieć pewność, że jest to produkt dopasowany do Twoich potrzeb. We wrestling.com.pl posiadamy skarpety zapaśnicze Berkner, które możesz zakupić nie tylko pojedynczo, ale również w korzystnym trójpaku. Cena skarpet to 12,50 zł za parę. Jeśli zdecydujesz się na trójpak, zapłacisz 36 zł.