Filtruj według

Cena
Producenci
więcej... mniej
Rozmiar
więcej... mniej
Filtruj

Asics

Firma ASICS, której specjalnością są buty i sprzęt sportowy, została założona w Japonii w 1949 roku, jako Onitsuka Co. Ltd. Po II Wojnie Światowej pan Kihachiro Onitsuka, założyciel firmy, zdał sobie sprawę z tego, iż sport jest idealnym sposobem na wskazanie młodym ludziom nowych perspektyw i uniwersalnej drogi do szczęścia. Myśl ta stała się impulsem do rozpoczęcia prac, których efektem były specjalne buty do koszykówki. W roku 1977 nastąpiła fuzja z dwoma innymi przedsiębiorstwami z branży sportowej, dając w ten sposób początek ASICS, które obecnie jest jednym ze światowych liderów w produkcji i dystrybucji sprzętu sportowego. Nazwa „ASICS” powstała z pierwszych liter łacińskiej sentencji „ANIMA SANA IN CORPORE SANO”, którą znamy jako „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”. Zarówno sentencja, jak i filozofia, do której ona nawiązuje, są niezwykle bliskie poglądom pana Kihachiro Onitsuki. Asics to buty i odzież sportowa dla sportowców amatorów i zawodowców, marka posiada w swojej ofercie również buty zapaśnicze dla początkujących, średniozaawansowanych oraz zawodowych zapaśników.

Buty zapaśnicze Asics


Asics to jeden z najpopularniejszych na całym świecie japoński producent sprzętu sportowego, którego cechuje wysoka jakość wykonania połączona z zastosowaniem najnowszych technologii. W ofercie marki znajdują się m.in. buty do zapasów Asics, które możesz kupić w sklepie wrestling.com.pl w kategorii buty zapaśnicze.

Co sprawia, że zarówno początkujący, jak i profesjonalni zapaśnicy i zapaśniczki wybierają buty na matę Asics? Gwarantują dobre zabezpieczenie kostki, świetną przyczepność, oddychalność i co najważniejsze, wygodę zapewniającą szybkość, zwinność i stabilność podczas walki. Do tego są zróżnicowane cenowo, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Specjalistyczne buty do zapasów Asics


W ofercie japońskiej marki znajdują się profesjonalne buty zapaśnicze Asics, które, w zależności od modelu/serii, charakteryzują się nieco innymi właściwościami.

Do najchętniej wybieranych należą m.in. buty do walki Asics Snapdown 3 z elastyczną, przyczepną podeszwą o niskim profilu. W cholewce połączono siatkę i zamsz, zapewniając z jednej strony wysoką przepuszczalność powietrza, z a drugiej trwałość. Język butów posiada miejsce, w którym można schować sznurówki podczas walki. Będą odpowiednie dla początkujących i średniozaawansowanych uczestników sportów walki.

Bardziej zaawansowani zapaśnicy często kupują buty do walki Asics MatControl, dostępne w nowej, unowocześnionej wersji, inspirowanej kultowym modelem Cael. To, co je wyróżnia, to hybrydowa podeszwa, dzięki której można zachować wysoką przyczepność na wszystkich częściach maty.

W czołówce marki znajduje się też obuwie do zapasów Asics JB Elite, które obecnie można zamówić w wersji IV oraz V. Buty te są sygnowane przez jednego z największych amerykańskich zapaśników, Jordana Burroughs’a, co stanowi ich najlepszą rekomendację. To lekkie modele o wysokiej przyczepności i elastyczności, przeznaczone głównie dla zawodowców, choć i początkujący często je wybierają.

Inne, znane obuwie do zapasów Asics to m.in. MatFlex, czy Dan Gable EVO.

Męskie i damskie obuwie zapaśnicze Asic

Obuwie do zapasów Asics to uniwersalne propozycje, skierowane zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn. Te same modele unisex dostępne są w rozmiarach od 35/36 do nawet 50. Nie różnią się natomiast podstawowymi cechami, funkcjonalnościami.

Buty zapaśnicze dla dziecka Asic

Japońska firma sportowa ma w ofercie dziecięce buty zapaśnicze Asics, które można dostać w rozmiarach od 25,5. To lekkie, wytrzymałe modele, które dobrze zabezpieczają kostkę, gwarantują stabilność i przyczepność podczas walki.

Obuwie do zapasów Asics – cena


Buty do sportów walki Asics kosztują od 200 zł do nawet 600-800 zł. W sklepie dla zapaśników posiadamy szeroki wybór różnych modeli, często dostępne są też zniżki na buty do wrestlingu Asics, które mogą obniżyć ich cenę nawet o 100 zł. Sprawdzaj aktualne promocje, aby być na bieżąco.