Filtruj według

Cena
Producenci
więcej... mniej
Rozmiar
Filtruj

Goleni/Piszczela

Ochraniacze piszczeli - zapewne większości osób kojarzą się ze sportami walki, gdyż to wtedy najbardziej narażone są na urazy. Można je jednak stosować również w sportach siłowych oraz w crossficie. Zadaniem ochraniaczy na golenie jest ochrona piszczeli przed uderzeniami o sztangę, ławeczkę lub inne przedmioty. Każdy, kto kiedykolwiek miał do czynienia z urazem piszczeli lub choć raz uderzył się w tę część ciała, wie, że jest to ból nagły i mocny, który często powoduje zaburzenia ruchu.

Ochraniacze na golenie – co dają?

Ochraniacze piszczeli odciążają i ogrzewają mięśnie łydki, dzięki czemu łagodzą ból oraz usprawniają krążenie krwi. Najczęściej stosuje się je w przypadku osób, które cierpią na przeciążenia łydki, stany zapalne mięśni czy ścięgna Achillesa.

Ochraniacze piszczeli są elastyczne, nie utrudniają codziennych aktywności oraz treningów, za to działają profilaktycznie i przyśpieszają regenerację. Ponadto orteza na piszczele zwiększa stabilność stawów i poprawia wydolność.

Dla kogo ochraniacze goleni?

Ochraniacze na goleń to rozwiązanie kierowane do osób aktywnie uprawiających sport, zwłaszcza podnoszenie ciężarów, trenujących siłowo, a także dla miłośników crossfitu. Dodatkowo ochraniacze na piszczele na siłownię chronią przed zadrapaniami, uderzeniami sztangi.

Cieszą się też dużą popularnością wśród osób ćwiczących na linach, ponieważ chronią nogi przed skaleczeniami, są znacznie lepszym i trwalszym rozwiązaniem, niż skarpety.

Jak wybrać ochraniacze na piszczele?

Ochraniacze piszczeli powinny posiadać anatomiczny kształt, dopasowany do stopnia wyprofilowania łydki. Pierwszą rzeczą, na którą powinno się zwrócić uwagę, jest właściwe dobranie rozmiaru. W tym celu sprawdza się obwód łydki w jej najszerszym miejscu i porównuje z tabelą wymiarów producenta. I nawet jeśli wydaje Ci się, że wiesz, jaki rozmiar powinieneś/-aś zamówić, należy dokonać dokładnych obliczeń, ponieważ:

  • ciasne ochraniacze na piszczenie nie tylko będą trudne w założeniu oraz niewygodne, ale także utrudnią przepływ krwi, co może prowadzić do drętwienia;

  • za duże ochraniacze goleni nie spełnią swoich podstawowych funkcji, mogą się zsuwać, utrudniając lub wręcz uniemożliwiając trening.


Materiał, z którego wykonana jest orteza na piszczele, musi zapewniać optymalną kompresję, szybko ogrzewać mięśnie, co wspomoże regenerację oraz zmniejszy ryzyko występowania kontuzji łydki.

Oprócz tego zwróć uwagę na to, czy ochraniacz wygodnie się zakłada i ściąga, a także, czy materiał jest z jednej strony wytrzymały, a z drugiej na tyle elastyczny, aby nie utrudniać wykonywania ruchów. Zapewnia to m.in. neopren, z którego najczęściej produkuje się ortezy.

Ochraniacze na piszczele Rehband

Jednym z najczęściej wybieranych produktów na rynku są stabilizatory Rehband. To szwedzka firma specjalizująca się w produkcji ortez oraz usztywniaczy. To sprawdzone, przebadane wyroby medyczne, których projekty konsultowane są z lekarzami ortopedii, fizjoterapeutami, a także ze sportowcami. Ochraniacze na piszczele Rehband często wspomagają leczenie kontuzji, a także zaleca się ich stosowanie w ramach działań profilaktycznych.

Ile kosztują ochraniacze piszczeli?

Koszt specjalistycznych ochraniaczy piszczeli w naszym sklepie internetowym to 99 zł za sztukę. Decydując się na ten zakup, możesz mieć pewność, że kupujesz wytrzymały, sprawdzony produkt. Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze stabilizatorów, skontaktuj się z nami, a chętnie Ci doradzimy.