Filtruj według

Cena
Producenci
więcej... mniej
Filtruj

Ochraniacze Szczęki

Ochraniacz na zęby, szczęki stanowią dla sportowców jeden z kluczowych środków bezpieczeństwa często stosowanych w sportach walki. Jest niezbędny w sportach uderzanych takich jak boks, muay thai czy MMA. Coraz częściej stosuje się go również w sportach chwytanych jak zapasy czy BJJ. Wynika to ze specyfiki sztuk walki, w których cała twarzoczaszka, szczęka i zęby są mocno narażone na urazy. Kontuzje te są zazwyczaj bardzo bolesne, potrafią utkwić w psychice na dość długo, a samo leczenie np. złamanego zęba również nie należy do najprzyjemniejszych nie wspominając już o kosztach, które potrafią sięgać kilku tysięcy złotych. Jak więc widać jeśli nie chcemy cierpieć, ochraniacz na zęby staje się nie wyborem a koniecznością.

W sklepie WRESTLING.COM.PL znajduje się szeroki wybór szczęk bokserskich, podobnie jak innych akcesoriów dla bokserów jak buty bokserskie czy odzież bokserska. Ostatnimi laty na rynku pojawiło się bardzo wielu producentów wytwarzających wysokiej klasy ochraniacze na szczęki. Standardem stały się ochraniacze żelowe ochraniacze bokserskie na zęby składające się z dwóch lub więcej warstw ochronnych, z czego warstwa zewnętrzna ma za zadanie idealnie się dopasować do naszych zębów zapewniając ochronę, komfort i wygodę.

Ochraniacze na zęby

Ochraniacze na zęby, które spotkasz również pod nazwą szczęki bokserskie, to podstawowe akcesorium służące do zapewnienia bezpieczeństwa, ochrony podczas walk, czy treningów. Ich niestosowanie mogłoby zakończyć się bolesnym, długotrwałym i kosztownym leczeniem. Z tego względu wysokiej jakości ochraniacz na szczękę powinien być zakładany zawsze, niezależnie od tego, czy dotyczy to zwykłego treningu, czy zawodów.

Ochraniacze na szczęki – rodzaje

Wyróżnia się aż trzy główne rodzaje ochraniaczy bokserskich. Szczęka na zęby może być:

  • jednowarstwowa;  
  • żelowa;
  • protetyczna.

Jednowarstwowy ochraniacz szczęki to najbardziej z podstawowych modeli, który czasami można zakupić nawet w aptece. Oprócz łatwej dostępności charakteryzuje się też najniższą ceną, aczkolwiek, jak się może już domyślasz, nie będzie zapewniać najlepszej ochrony. Takie ochraniacze szczęki polecane są tylko i wyłącznie osobom, które zaczynają swoje treningi i jeszcze nie mają pewności, czy będą dalej ćwiczyć i co za tym idzie, czy jest sens inwestować w profesjonalny sprzęt. W pozostałych przypadkach jednowarstwowe ochraniacze na zęby są zbyt niebezpieczne.

Najpopularniejszym rozwiązaniem są żelowe ochraniacze zębów. Tego typu szczęki MMA składają się z kilku warstw. Ta, która znajduje się bezpośrednio przy zębach, jest podatna na modelowanie, dzięki czemu doskonale się dopasowuje. Natomiast kolejna warstwa rozkłada siłę uderzenia na całą szczękę.

Natomiast najwyższy stopień ochrony gwarantują ochraniacze na szczęki protetyczne, które dopasowywane są indywidualnie, na zamówienie. Protetyczny ochraniacz na zęby MMA to wybór profesjonalnych zawodników.

Jak dopasować szczęki bokserskie?

Ochraniacze na zęby, szczególnie podwójne (zabezpieczające górną i dolną szczękę), jeśli są źle dopasowane, mogą częściej wypadać. Jak temu zapobiegać? Kluczową kwestią jest odpowiednie dobranie ich rozmiaru, chociaż może okazać się, że to nie wystarczy.

Wtedy zaleca się, aby szczęki zanurzyć we wrzątku, a gdy trochę ostygną, włożyć do ust i docisnąć do zębów. Gdy to będzie gotowe, wlewa się do ust niedużą ilość zimnej wody. To powinno sprawić, że ochraniacz lepiej dopasuje się do kształtu szczęk. Natomiast to, jak długo szczęki bokserskie powinny znajdować się we wrzątku, zależy przede wszystkim od tego, z jakiego materiały wykonane. Takie podstawowe informacje można najczęściej znaleźć na opakowaniu.

Ponadto radzimy, aby ochraniacze przechowywać w antybakteryjnym etui, a także, by pamiętać o ich dezynfekcji, przepłukiwaniu płynem do higieny jamy ustnej.

Gdzie kupić ochraniacz na zęby?

Ochraniacze na zęby MMA nie są dostępne w każdym sklepie sportowym. To, co radzimy, to zamówienie ich w specjalistycznym sklepie bokserskim, w którym będziesz mieć nie tylko szeroki wybór, ale przy okazji znajdziesz też odpowiednio wyprofilowane, bezpieczne ochraniacze na zęby bokserskie, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów.

Sprawdź ofertę naszego sklepu, a jeśli nadal nie wiesz, co kupić, skontaktuj się z nami – podpowiemy, jaka szczęka do MMA będzie dobrym wyborem w Twoim przypadku.